ABC funduszy inwestycyjnych, czyli inwestowanie na giełdzie nie tylko dla profesjonalistów

ABC funduszy inwestycyjnych, czyli inwestowanie na giełdzie nie tylko dla profesjonalistów

Rozpoczynamy edukacyjną przygodę z rynkiem kapitałowym! „ABC funduszy inwestycyjnych, czyli inwestowanie na giełdzie nie tylko dla profesjonalistów”.

W ramach pierwszej edycji ogólnopolskiego  programu edukacyjnego EduAkcja organizowanego przez CFA Society Poland, Fundację GPW, Fundację Warszawskiego Instytutu Bankowości oraz Franklin Templeton  9 marca 2022 r. uczniowie klas technikum ekonomicznego uczestniczyli w spotkaniu online  z Ekspertem rynku kapitałowego Panem Kamilem Mikołajczykiem, Dyrektorem Zarządzającym Franklin Templeton, na temat: „ABC funduszy inwestycyjnych, czyli inwestowanie na giełdzie nie tylko dla profesjonalistów”.

Podczas e-spotkania młodzież została zapoznana z następującymi zagadnieniami:

  • Czym jest i jak działa fundusz inwestycyjny?
  • Jakie wyróżniamy typy funduszy inwestycyjnych i czym się charakteryzują?
  • Jakie są zalety i ograniczenia inwestowania w fundusze inwestycyjne?
  • Jakie pięć pytań warto zadać sobie przy wyborze funduszu inwestycyjnego?

Prowadzący zajęcia z pewnością przekonał wielu uczestników spotkania, że fundusze inwestycyjne to ciekawa alternatywa pomnażania swych pieniędzy nawet dla osób, które nie są profesjonalnymi graczami giełdowymi.