Akcja pomocy Polakom na Kresach

Akcja pomocy Polakom na Kresach

Kolejny raz pragniemy dołączyć do akcji JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI, której celem jest zbiórka żywności dla Polaków zamieszkujących dawne Kresy Wschodnie II RP, czyli tereny dzisiejszej Litwy, Ukrainy i Białorusi. Zbiórka jest objęta patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz Starosty Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego i została przedłużona do 30 kwietnia.

Paczkę można przygotować z klasą, znajomymi,  rodziną, współpracownikami. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy klasy do przygotowania jednej paczki i dołączenie kartki z życzeniami. Zbieramy: cukier, konserwy mięsne lub rybne, ryż, kaszę, herbatę czarną i owocową, kawę sypaną i rozpuszczalną, kakao, słodycze (czekolady, batony, cukierki, ciastka), makaron, warzywa i owoce w puszce, olej. Paczki lub produkty przynosimy do opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariatu: p. Anny Plonki lub do opiekunek Samorządu Uczniowskiego: p. Katarzyny Stelmach–Basy i p. Anety Nawizowskiej.