Srebrna tarcza 2022 dla Budowlanki!

Srebrna tarcza 2022 dla Budowlanki!

Niezmiernie cieszy nas fakt, że w przygotowywanym co roku przez „Perspektywy” rankingu najlepszych szkół średnich w Polsce po raz kolejny znalazł się Zespół Szkół nr 1, uzyskując Srebrną Tarczę. Tym samym wśród techników nasza szkoła uzyskała pierwsze miejsce w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim oraz szóste w województwie. Jest to ponownie ogromny sukces, zwłaszcza, że takie wyróżnienie Budowlanka otrzymała już piąty raz z rzędu: w 2018 i 2019 roku była to również Srebrna Tarcza, natomiast kolejne dwa lata, 2020 i 2021 rok, przyniosły naszej szkole Złotą Tarczę. Dowodzi to zatem pewnego ustalonego już trendu i pozwala myśleć o niezmiennej i ugruntowanej pozycji szkoły oraz jej jakości w sferze edukacji.

Ranking Techników jako kryteria przyjmuje sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%). Tym bardziej więc cieszymy się z potwierdzenia jakości naszej szkoły oraz gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy swoim zaangażowaniem i pracą przyczynili się do tego sukcesu!