Czas rozwinąć skrzydła…

Czas rozwinąć skrzydła…

28 kwietnia był dla Zespołu Szkół nr 1 dniem wyjątkowym, bowiem żegnaliśmy dziś absolwentów klas czwartych, z którymi przez ostatnie cztery lata współtworzyliśmy szkolną społeczność. Moment ten jest zawsze nie tylko uroczysty, ale i pełen emocji i wzruszeń.

Abiturientów żegnała Pani Dyrektor Ewelina Kowaś, Grono Pedagogiczne oraz przedstawiciele Rady Rodziców i młodszych klas. Gościem specjalnym wydarzenia był Pan Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, a akademię uświetnili swoją obecnością również rodzice przyszłych maturzystów, którym wręczono listy gratulacyjne i podziękowania za działalność na rzecz szkoły.

Po uroczystym przekazaniu sztandaru szkoły młodszym kolegom oraz przemówieniu Pani Dyrektor wręczono świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy za osiągnięcia w nauce, sporcie oraz za działania na rzecz szkoły, klasy i środowiska lokalnego. Swoim wychowawcom i nauczycielom dziękowali też maturzyści. Szczególnym momentem było oficjalne wręczenie świadectw przez panią dyrektor na scenie wszystkim abiturientom.

Czas rozwinąć skrzydła – te słowa stały się mottem uroczystości i nieustannie przewijały się w słowach kierowanych do absolwentów. Niech więc te skrzydła poniosą was, drodzy maturzyści, ku pięknym celom, do miejsc, w których spełnicie swoje marzenia i w których będziecie mogli realizować siebie i swoje pasje!