„EKONOMIA – magia pieniądza” czyli ekonomiczna odsłona Dni Otwartych w ZS1

„EKONOMIA – magia pieniądza” czyli ekonomiczna odsłona Dni Otwartych w ZS1

Dni Otwarte w Zespole Szkół nr 1  jak zwykle okazały się wielkim świętem całej szkoły. 26.04.2022 r. odwiedziło nas wielu uczniów szkół podstawowych powiatu kędzierzyńsko- kozielskiego.

Nasi ekonomiści stanęli na wysokości zadania i przygotowali promocję kierunku technik ekonomista z elementami prawa oraz technik rachunkowości z elementami doradztwa podatkowego w bardzo ciekawy sposób.

Funkcjonowanie współczesnego świata opiera się na pieniądzu, a często niewiele o nim wiemy. Dlatego młodzież klas technikum ekonomicznego zachęcała odwiedzających do zgłębienia tajników związanych z walutami. Uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość poznania zabezpieczeń pieniędzy, sprawdzenia ich autentyczności za pomocą testera banknotów, przeliczenia ich ilości w liczarce, mogli też wystawić paragon, wykorzystując kasę fiskalną. Jednak największym zainteresowaniem gości cieszyły się gry i quizy przygotowane przez ekonomistów, tym bardziej, że prawidłowe odpowiedzi nagradzane były smacznymi babeczkami i monetami…czekoladowymi oczywiście.

Zawody ekonomiczne należą obecnie do  najbardziej poszukiwanych na rynku pracy, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do zgłębienia nie tylko magii pieniądza, ale też tajników ekonomii, co oferuje Zespół Szkół nr 1 na kierunkach  technik ekonomista z elementami prawa oraz technik rachunkowości z elementami doradztwa podatkowego .