Ekonomiści w II etapie I Opolskiej Ligi Zawodowców

Ekonomiści w II etapie I Opolskiej Ligi Zawodowców

2 marca 2022 r.  uczniowie klas technikum ekonomicznego, logistycznego oraz  żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w pierwszym etapie konkursu „I Opolska Liga Zawodowców”. Organizatorem  konkursu jest Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu we współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Nysie oraz Zespołem Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu.

Celem Opolskiej Ligi Zawodowców jest integracja środowiska szkół zawodowych, zwrócenie uwagi na szkolnictwo zawodowe, współpraca z pracodawcami ale przede wszystkim wyłonienie najlepszych uczniów w danym zawodzie.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu składającego się 42 pytań. Drugi etap będzie miał charakter praktyczny.

Najlepsi w województwie okazali się uczniowie 4 klasy technikum ekonomicznego. Do etapu praktycznego, który odbędzie się 23 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nysie zakwalifikowali się Oliwia Stasiak, Wiktoria Burghardt oraz Tobias Wąsik.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli Andrzej Buła – Marszałek Województwa Opolskiego i Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty.