Ekonomiści ZS 1 organizatorami debaty uczniowskiej w ramach projektu ”Złote Szkoły NBP”

Ekonomiści ZS 1 organizatorami debaty uczniowskiej w ramach projektu ”Złote Szkoły NBP”

Dnia 2 marca br. w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu, odbyła się debata uczniowska o tematyce „W jaki sposób polityka monetarna NBP wpływa na gospodarkę?”. Zorganizowali ją i poprowadzili uczniowie klasy trzeciej technikum ekonomicznego, tworzący Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w składzie: Katarzyna Grela, Julia Plottek, Aleksandra Just, Michaela Wieczorek oraz Bartosz Szafrański. W ten sposób zrealizowane zostało kolejne zadanie konkursowe w ramach III edycji ogólnopolskiego projektu „Złote Szkoły NBP”. Spotkanie przebiegało w trzech odsłonach. Do udziału w debacie zaproszono uczniów technikum z klas pierwszych, drugich i trzecich. W pierwszej części debaty paneliści przedstawiali kolejno następującą problematykę dotyczącą funkcjonowania i działania Narodowego Banku Polskiego:

  1. Funkcje NBP
  2. Polityka pieniężna
  3. Stopy procentowe NBP
  4. Stabilność scen
  5. Inflacja

W drugiej części spotkania głos zabrali słuchacze, którzy zadawali mnóstwo frapujących pytań, związanych z wcześniejszymi wypowiedziami Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Prelegenci chętnie i wyczerpująco udzielali odpowiedzi na wszystkie nurtujące uczestników spotkania kwestie. Debata zakończyła się podsumowaniem tematu przewodniego.