Folklorystka i quiling – świat Dominiki

Folklorystka i quiling – świat Dominiki

Swoją pasję Dominika Gabor odkryła bardzo wcześnie: już jako dziecko zbierała ładne kamyki, kolorowe szkiełka, wstążki, liście i kwiaty. Układała bukiety, łączyła różne elementy w zaskakujących kompozycjach. Florystyka to sztuka dla wrażliwych i kochających piękno, wymaga łączenia wiedzy o roślinach z wyobraźnią, pomysłowością i zmysłem estetycznym.

Dominika brała udział w zajęciach z florystki organizowanych w naszej szkole i kursach wakacyjnych, na których nauczyła się ciekawych rzeczy, także techniki „iris folding”. W technice tej składany papier przykleja się według pewnego schematu i tak powstają kartki okolicznościowe, okładki, obrazki lub ramki. Pasją Dominiki jest również quilling, czyli technika służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw. „Na każdą okazję wykonuję własne upominki: kartki, stroiki, bukiety”.

Młoda artystka jest uczennicą technikum usług gastronomicznych, ma więc możliwość rozwijania swoich pasji przy dekorowaniu potraw i stołów na różne okazje. Jej talent został zauważony w konkursach na najpiękniejszy stół bożonarodzeniowy czy wielkanocny.

„W przyszłości planuję pójść na studium florystyczne. Moim największym marzeniem jest otworzenie własnej, małej kwiaciarni” – mówi Dominika.

Z całych sił trzymamy kciuki!