Fryzjerstwo to moja pasja

Dziś chcemy przedstawić Wam kolejną osobę z wielką pasją w naszej szkole… Jest nią tegoroczna maturzystka Sabina Pogoda. Kiedy po gimnazjum stanęłam przed koniecznością wyboru szkoły w której będę kontynuować proces swojej edukacji, nie miałam wątpliwości – wybrałam Technikum Usług Fryzjerskich w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich.

Miałam wielkie szczęście, ponieważ to właśnie wtedy po raz pierwszy został uruchomiony kierunek technika na poziomie szkoły średniej. Od początku wiedziałam, że to szkoła dla mnie. Od zawsze wielką radość sprawiało mi fantazyjne upinanie włosów przyjaciółkom czy członkom rodziny. Wiedziałam również, że szkoła ta da mi możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych o podobnym kierunku np. kosmetologia, wizaż czy stylizacja ubioru… Podczas czteroletniej nauki w naszej szkole utwierdziłam się w przekonaniu, że podjęłam trafną decyzję.

Sabina była wielokrotnie nagradzana podczas wielu konkursów fryzjerskich na szczeblu wojewódzkim i powiatowym. Brała udział zarówno w konkursach teoretycznych jak i praktycznych. Umożliwiło jej to szlifowanie rzemiosła ale również nabrania szacunku i pokory dla zawodu fryzjera. Praca z drugim człowiekiem kształtuje duszę i ciało. Zdobywanie wysokich osiągnięć w danej dziedzinie weryfikuje również listę naszych przyjaciół-mówi Sabina. To ciemna strona sukcesu o której się rzadko mówi… Według mnie fryzjerstwo , które jest moją ogromną pasją ,nie jest tylko rzemiosłem, jest sztuką, pozwala podkreślić i wyeksponować piękno, które ukryte jest w każdym człowieku oraz zatuszować ewentualne niedoskonałości. Czasem wydaje mi się, ze nowa fryzura daje nam nową energię, a gdy jest odpowiednio „skrojona” może stanowić najwspanialszą ozdobę. Naprawdę pięknym uczuciem jest to gdy klientka przychodzi do nas niezdecydowana, wątpiąca w siebie, a gdy wychodzi staje się silna, odważna i czuje się kobieco. Miło jest pomagać komuś, żeby czuł się sam z sobą lepiej. To jest pomaganie ludziom , w tym żeby byli pewni siebie, by czuli się piękni. Każda kobieta jest piękna, tylko nie każda wie jak z siebie to wydobyć. Dlatego fryzjerstwo jest dla mnie tak bardzo inspirujące, dobór fryzur do owalu twarzy klienta, kolorystyka, która potrafi zdziałać cuda… Nie ustaję w staraniach by stawać się coraz lepszą w tym co kocham- a bez wątpienia jest tym fryzjerstwo…Teraz przede mną kolejny sprawdzian-egzamin zawodowy… trzymajcie kciuki!