Ruszyła II edycja konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”

Ruszyła II edycja konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”

Tegoroczny konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

  • plastycznej – stworzenie projektu plakatu na temat związany ze zbrodnią katyńską,
  • literackiej – przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”,
  • tekst piosenki – przygotowanie tekstu piosenki poświęconej zbrodni katyńskiej.

W konkursie uczestniczyć mogą uczniowie szkół ponadpodstawowych. Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie jedną pracę w każdej z trzech kategorii. Przyjmowane będą wyłącznie prace indywidualne, nie jest dopuszczalne składanie prac zbiorowych. Prace konkursowe muszą zostać przygotowane w języku polskim. Dla laureatów w każdej z kategorii przewidziane są nagrody:

  • za zajęcie pierwszego miejsca laptop oraz nagrody rzeczowe,
  • za zajęcie drugiego miejsca tablet oraz nagrody rzeczowe,
  • za zajęcie trzeciego miejsca czytnik ebook oraz nagrody rzeczowe.

Dla uczestników, którzy zajmą miejsca 4 – 10 przewidziano wyróżnienia i nagrody rzeczowe. Organizatorem konkursu jest Kancelaria Sejmu. Wszelkie pytania związane z organizacją Konkursu należy kierować na adres: Kancelaria Sejmu, Centrum Informacyjne Sejmu, ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa, tel.: 22 694 19 66, mail: konkurs@sejm.gov.pl.”Polskie serce pękło. Katyń 1940”. II edycja konkursu literacko-plastycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych – Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie – Portal Gov.pl (www.gov.pl)
Prace literackie lub plastyczne można nadsyłać do organizatorów konkursu do 19 marca 2021. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Szczegóły i regulamin konkursu w powyższym linku. Pamiętajcie o wypełnieniu i dołączeniu Karty zgłoszenia.