III Wojewódzki Konkurs na Najpiękniej Nakryty Stół

III Wojewódzki Konkurs na Najpiękniej Nakryty Stół

24 kwietnia 2024 roku w Hotelu Solidaris odbył się III Wojewódzki Konkurs na Najpiękniej Nakryty Stół. W tym roku, tematem wiodącym były „Majowe magie na stole”. Konkurs miał następujące cele: rozszerzenie zainteresowań uczniów, doskonalenie umiejętności, rozbudzenie inicjatywy i pomysłowości poprzez prezentację stołów, rozwijanie kreatywnego myślenia, upowszechnianie wzorów estetycznego i dekoracyjnego nakrywania stołów. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu we współpracy z Hotelem Solidaris. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, które ufundowało nagrody dla zwycięzców.

Do konkursu przystąpiło 6 zespołów z 4 szkół.  W miłej  i przyjaznej  atmosferze uczniowie rywalizowali ze sobą w bardzo wdzięcznej konkurencji. Ich zadaniem było zaaranżowanie stołu zgodnego z wiodącą tematyką, zgodnie z zaproponowanym przez siebie menu, które również musiało zawierać potrawy wykonane z surowców sezonowych. W przeciągu godziny każda z drużyn stworzyła niepowtarzalną aranżację, która oceniana była przez jury, w skład którego wchodzili fachowcy z zakresu gastronomii, kelnerstwa oraz dekoracji tj. Pani Agata Ochał, właścicielka firmy ADA DECOR; Pan Ryszard Kuczera, właściciel firmy OPEN EVENT; Pan Dawid Piegsa, doświadczony kelner, współwłaściciel restauracji TIBO w Długomiłowicach oraz Pan Artur Salamon kierownik Hotelu Solidaris.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, wszystkie stoły prezentowały się  pięknie i oryginalnie. Każdy z obserwatorów mógł zaczerpnąć inspiracji do stworzenia pięknych aranżacji na spotkania z bliskimi. W menu uczestników nie zabrakło również pomysłów na wspaniałe dania pachnące majem. Po długich debatach i rozmowach z uczestnikami konkursu jury wyłoniło zwycięzców.

  1. miejsce zdobyły uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu: Weronika Hollek i Karolina Marszoł, II. miejsce zajęły przedstawicielki Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu: Daria Łyczek i Wiktoria Świętoniowska, III lokatę uzyskały Sandra Marek i Joanna Smuszowicz z Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.