Jest medal Mistrzostw Województwa!

Jest medal Mistrzostw Województwa!

18 stycznia w Nysie odbyły się Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym indywidualnie.  Troje naszych reprezentantów dzielnie walczyło o medale. Ania Baranek i Nikola Nowak trafiły w pierwszych meczach na finalistki turnieju i niestety przegrały. Sądzę jednak, że nabrały doświadczenia, następnie wygrały po 1 meczu i zostały sklasyfikowane na miejscach 9-12. Sam Awans do Finału Wojewódzkiego był ogromnym sukcesem i mam nadzieję, że w rozgrywkach drużynowych dziewczyny również powalczą.

Wśród chłopców, nasz 2-ligowiec Jakub Pruszkowski, pomimo iż nie był rozstawiony pokazał klasę. Dwa pierwsze mecze wygrał dosyć gładko 3:0 i 3:1. W ćwierćfinale niestety przegrał z bardzo groźnym reprezentantem Opola 2:3. Pozostała mu walka maksymalnie o 3 miejsce, ale aby je osiągnąć należało wygrać wszystkie pozostałe 3 mecze. Pierwszy mecz Kuba wyraźnie wygrał 3:0 z chłopakiem z Nysy, drugi 3:2, na przewagi z bardzo mocnym, także 2-ligowym zawodnikiem z Krapkowic. W meczu o 3 miejsce przyszedł czas na rewanż za ćwierćfinał. Kuba zachował więcej sił i udanie odegrał się za wcześniejszą porażkę. Zwyciężył 3:1 i zdobył brązowy medal Mistrzostw Województwa! Brawo Kuba!

Opiekun Zbyszek Duchnowicz