Klasa 4cT brała udział w wycieczce przedmiotowej z biologii

Klasa 4cT brała udział w wycieczce przedmiotowej z biologii

W poniedziałek 18.10.2021r. uczniowie klasy 4cT uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z biologii odwiedzając wystawę BODY WORLDS z cyklu VITAL, dotyczącą anatomii człowieka autorstwa wynalazcy plastynacji prof. Gunthera von Hagens. Na wystawie zobaczyliśmy ponad 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które przedstawiały potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji.

Uczniowie zobaczyli, jak dokładnie działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe i poznali sposoby zwalczania zagrażających życiu chorób. Wystawa inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie i swoją kondycję. W gablotach przedstawiono obok siebie narządy zdrowe oraz chore, dzięki czemu dokładnie zobaczyliśmy, jak styl życia wpływa na organizm np. jak palenie wpływa na płuca a cukier, złe tłuszcze czy sól przyśpieszą procesy starzenia znacznie zwiększając ryzyko wielu przewlekłych chorób.

BODY WORLDS  głęboko zmieniło nasze spojrzenie na nas samych, ponieważ patrząc na inne ludzkie ciało mieliśmy możliwość odkrywania własnego w zupełnie nowy sposób. Wiedza zdobyta na wystawie wyostrza poczucie własnej bezbronności oraz wartości własnego zdrowia jednocześnie ucząc jak lepiej dbać o siebie szczególnie teraz w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Dzięki przełomowemu opracowaniu procesu plastynacji, czyli konserwacji tkanki anatomicznej wynalezionej przez lekarza i anatoma prof. von Hagensa, mieliśmy możliwość uczestnictwa w niesamowitej lekcji anatomii i w niesamowicie interesujący sposób poznawać tajemniczość naszego ciała.

Agnieszka Kamusella