Kolejny wielki sukces budowlańców! Finał XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Kolejny wielki sukces budowlańców! Finał XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniu 9 kwietnia br. zakończyła się Jubileuszowa XXXV Edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – dla naszej szkoły z wielkim sukcesem. Nasz udział w Olimpiadzie rozpoczął się Zawodami Szkolnymi (I stopnia), które odbyły się w listopadzie ub. roku. W ich wyniku zakwalifikowano sześcioro reprezentantów naszej szkoły do Zawodów Okręgowych (II stopnia). Zawody w Okręgu Południowo Zachodnim odbyły się w dniu 6 marca br. w Nysie (łącznie w tej edycji Olimpiady  w 12 Okręgach Olimpiady wzięło udział 659 uczniów z 150 szkół kształcących w zawodzie technik budownictwa). Do finału centralnego

zakwalifikowano najlepszych 90 uczniów z 37 szkół. Wśród nominowanych  do zawodów centralnych znaleźli się nasi uczniowie: Oliwer Rum z klasy 4aT oraz Michał Smykla z klasy 3aT.

W dniach 7 – 9 kwietnia  2022 r. w Opolu odbył się  Finał Centralny (III stopnia), którego organizatorami byli: Politechnika Opolska oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu.

Szczegółowa relacja z finału centralnego znajduje się w serwisie Politechniki Opolskiej:

https://wu.po.opole.pl/najstarsza-olimpiada-techniczna-odbywa-sie-na-politechnice-opolskiej/

Wśród najlepszych uczestników Finału Centralnego znaleźli się reprezentanci Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu:  OLIWER RUM, który uzyskał tytuł LAUREATA OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH oraz MICHAŁ SMYKLA, który uzyskał tytuł FINALISTY OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH.

Z okazji XXXV jubileuszu organizatorzy Olimpiady:  Komitet Główny oraz Politechnika Warszawska,  doceniając zaangażowanie i wsparcie Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której celem jest motywowanie młodzieży do rozwoju i doskonalenia zawodowego w branży budowlanej nadali honorowe tytuły PROMOTORA OLIMPIADY. Wśród uhonorowanych znaleźli się m.in. Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie – Koźlu oraz nasz nauczyciel przedmiotów budowlanych Zbigniew Romik, który od wielu lat opiekuje się uczestnikami zawodów Olimpiady.