Konkurs Wielkanocny Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Konkurs Wielkanocny Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Konkurs Wielkanocny

Opolska Wojewódzka Komenda OHP była organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego ,,Polska Smakuje czyli Polskie Przysmaki Wielkanocne”, do którego przystąpiło dwóch uczniów klasy  2kg  Bartłomiej Nowak i Artur Bednorz, którzy są uczestnikami 8-3 Hufca Pracy w Kędzierzynie-Koźlu. Ich zadaniem było przygotowanie potrawy wielkanocnej z użyciem polskiego produktu  i nagraniu filmu. Komisja konkursowa brała pod uwagę ściśle wyznaczone kryteria w skład których wchodziły: wykonanie zadania z zachowaniem przepisów BHP, sprawność posługiwania się sprzętem, poprawność wykonania czynności podczas sporządzania potraw, umiejętność prezentowania, sposób podania i kreatywność. Bartłomiej przygotował schab ze śliwką z sosem wiśniowym, natomiast Artur sernik z polewą czekoladową. Obaj uczniowie wykazali się znakomitymi umiejętnościami podczas wykonywania i prezentowania swoich potraw  co zostało zauważone przez komisję.

Bartłomiej Nowak zajął I miejsce a Artur Bednorz II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Aurelia Iwańska-Jagiełło