„Międzynarodowe Święta Bożego Narodzenia”

„Międzynarodowe Święta Bożego Narodzenia”

3 i 6 grudnia odbył się  w ZS nr 1 szkolny konkursu pt. „Międzynarodowe Święta Bożego Narodzenia”.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

I etap polegał na zaprezentowaniu świątecznych zwyczajów kulinarnych różnych krajów. Uczniowie w ciekawy i kreatywny sposób zaprezentowali zwyczaje świąteczne licznych krajów. Do drugiego etapu przeszło sześć drużyn z największą liczbą punktów.

II etap polegał na wykonaniu świątecznych potraw z zaprezentowanych w pierwszym etapie krajów. Uczestnicy przygotowali świąteczne specjały z Madagaskaru, Hiszpanii, Słowenii, Norwegii, Meksyku i Włoch.

Komisja konkursowa składająca się z p. Dyrektor Urszuli Więcek, p. V-ce dyrektor Urszuli Pająk- Czopowskiej, p. Dawida Hericha szefa kuchni Hotelu Court Wellness &SPA, p. Patryka Koletzko kucharza Restauracji Solidaris, wyłoniła laureatów:

  • I miejsce Sara Kupiec i Nikola Kaźmierczak
  • II miejsce Michał Frąc i Jakub Bogusz-Lemanik
  • III miejsce Joanna Smuszowicz i Aleksandra Błażewicz

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

https://www.court.pl/

https://restauracja.solidaris.pl/