Mistrzostw Powiatu w koszykówce chłopców

Mistrzostw Powiatu w koszykówce chłopców

Chłopaki z charakterem! 💪 W zeszłym tygodniu w środę odbyły się eliminacje Mistrzostw Powiatu w koszykówce chłopców. Zespół Budowlanki wygrywając z ZSTiO Azoty oraz ulegając II LO z Kędzierzyna, zajął 2 miejsce w grupie, dzięki czemu awansował do Finału Mistrzostw Powiatu.

Wczoraj, w poniedziałek naprzeciw naszej drużyny stanęli faworyzowani koszykarze I LO z Koźla. Po bardzo dobrym meczu, zwłaszcza w defensywie, wygrywamy 37:19💪. Świetnie zagrali Marcel Grzesik z 4tb oraz Marek Smętek 2tb, którzy trafili 13 i 12 pkt. W finale finału czekał już zespół II LO, tak więc rewanż za eliminacje. Chłopcy weszli w mecz wspaniale wygrywając pierwszą kwartę 7:0. W kolejnych jednak skuteczność bardzo spadła, natomiast przeciwnicy także bronili wybitnie. Pod koniec drugiej kwarty wynik brzmiał 9:4, na koniec trzeciej kwarty – 9:7. W ostatniej kwarcie niesamowite emocje, celny rzut Michała Drążkiewicza i żelazna obrona strefowa w wykonaniu ZS nr 1! Coś niebywałego po 20 minutach gry, wygrywamy 11:10💪 i awansujemy drugi rok z rzędu do Półfinału Mistrzostw Województwa 😀. Wynik końcowy bardzo niski, ale emocji i walki co nie miara. Brawo chłopy 💪💪 skład ZS nr 1: Marek Smętek, Marcel Grzesik, Patryk Zarzycki, Mateusz Dao, Kamil Schindzielorz, Michał Drążkiewicz, Michał Smykla, Jakub Wilkus, Daniel Czeczil, Bartek Borkowski, Grzegorz Ścisłowski, Dominik Seemann, Dominik Wicher.

Teraz czas na trening i walczymy dalej 🏀🏀💪 ZD