Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Dnia 24.04.2024 r. w PSP nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się etap rejonowy XXX Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasza szkoła po raz pierwszy brała w nich udział. Każda drużyna miała do pokonania 4 stacje, które były odpowiednio punktowane. Jedną ze stacji był teoretyczny test pisemny, a na pozostałych były praktyczne zadania do wykonania. Suma punktów ze wszystkich stacji decydowała o osiągniętym miejscu. Mimo debiutu nasza drużyna dzielnie walczyła i uplasowała się na 5 pozycji.

Skład reprezentacji:
1. Nikola Nowak kl. 5 te – kapitan zespołu 2. Michaela Tomeczek kl.4 tbe 3. Wojciech Kubiec kl.2 m 4. Dawid Krówka kl.1 m 5. Maja Rieger kl.1tc 6. Magdalena Mleczko kl.4 tbe 7. Magdalena Wieczorek kl.1te 8. Jakub Kasprzak kl. 3 fw