Mistrzowie ortografii wybrani

Mistrzowie ortografii wybrani
12 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 1 odbył się XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Podobnie jak w poprzednim roku gościły na nim pani dr Danuta Pytel-Pandey oraz pani dr Maria Giej z Uniwersytetu Wrocławskiego, które były autorkami dyktanda, z jakim musieli zmierzyć się uczniowie szkół podstawowych i średnich. Uczestnicy wydarzenia tradycyjnie mogli też liczyć na ciekawy wykład i prezentację poświęconą słowiańskim mitom.

Tegoroczną zwyciężczynią w kategorii szkół podstawowych została Helena Wojtala z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12, natomiast wśród uczniów szkół średnich najlepsza okazała się Julia Ryszkiewicz z Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. Serdecznie gratulujemy również uczennicy Budowlanki, Natalii Basiście, która w tej kategorii zajęła drugie miejsce!

Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle, natomiast nagrody dla zwycięzców konkursu (głośniki przenośne JBL, power banki, słuchawki) ufundowane zostały przez Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.