,,Młode wilki” rynku kryptowalut – warsztaty przygotowane przez ekonomistów

,,Młode wilki” rynku kryptowalut – warsztaty przygotowane przez ekonomistów

Pomysłodawcami warsztatów na temat kryptowalut była grupa pasjonatów- uczniów  klasy 3 technikum ekonomicznego, którzy zauważyli zainteresowanie tym zagadnieniem wśród swoich kolegów.

Spotkanie odbyło się 10 marca 2022 r. w Zespole Szkół nr 1 dla trzech klas technikum ekonomicznego z elementami prawa. W ten sposób dla wielu uczniów rozpoczęła się przygoda z nowoczesnymi formami inwestowania.

Podczas warsztatów prowadzący spotkanie poruszyli szereg zagadnień dotyczących rynku kryptowalut i omówili  następujące tematy:

  •  Co to są kryptowaluty i skąd się wzięły?
  •  Kryptowaluty na co dzień.
  •  Jak działają kryptowaluty?
  •  Na czym polega system Blockchain?
  •  Co nadaje wartość kryptowalutom?
  •  Jakie są najbardziej rozpowszechnione rodzaje krypowalut?
  •  Obecne miejsce i przyszłość kryptowalut.
  •  Czy można stracić na inwestowaniu na rynku kryptowalutowym?
  •  Czy inwestowanie w kryptowaluty jest bezpieczne?
  •  Metody zarabiania na kryptowalutach.

Prowadzący warsztaty: Ksawery Linek i Kacper Tomczyk każdy slajd przygotowanej prezentacji wzbogacali dodatkowym komentarzem, przedstawiali liczne przykłady i porównania. W trakcie spotkania nawiązała się dyskusja pomiędzy prowadzącymi i uczestnikami. Uczniowie zgodnie podkreślili, że temat kryptowalut jest niewątpliwie tematem trudnym, wymagającym wnikliwego zagłębienia się w jego istotę, poznania wielu fachowych zwrotów i zasad funkcjonowania rynku kryptowalut. Inwestowanie w kryptowaluty, mimo że wiąże się ze sporym ryzykiem, przynosi wiele satysfakcji i może być świetnym sposobem na pomnażanie kapitału obecnie i w przyszłości.

Ekonomiści ZS1 to bardzo kreatywna młodzież, pełna pasji i ciekawych pomysłów. Z pewnością nieraz nas jeszcze pozytywnie zaskoczą, na co z niecierpliwością czekamy!!!