Śladami historii i kultury Niemiec

Śladami historii i kultury Niemiec

Uczestnicy drugiej mobilności w ramach rozwijania kompetencji personalno-społecznych i działań proekologicznych wzięli udział w wycieczkach do Berlina.

Uczniowie poznawali historię Niemiec odwiedzając najciekawsze punkty na mapie miasta takie jak: Brama Brandenburska, punk kontrolny Checkpoint Charlie, fragmenty Muru Berlińskiego, Muzeum Technik, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Reichstag, Muzeum Topografii Terroru, Alexander Platz, Naturkundemuseum. Uczestnicy projektu poznali eksponaty przyrody z całego świata, inscenizacje dotyczące zmian klimatycznych, przeprowadzali doświadczenia, oraz zapoznawali się z nowoczesnymi technologiami.

Wycieczki zorganizowane są dla uczestników w ramach projektu „Staże zagraniczne drogą do międzynarodowych kwalifikacji zawodowych” w ramach programu Erasmus+