XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

22 marca bieżącego roku w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu odbył się XI Powiatowy Konkursu Ortograficzny „Mistrz Ortografii”.  Uroczystego otwarcia dokonała pani Urszula Więcek – dyrektor szkoły . Gorąco uczestników przywitał również Wicestarosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego pan Józef Gisman.  Do rywalizacji przystąpiła młodzież najstarszych klas szkół podstawowych oraz uczniowie  szkół średnich.

Pierwsze miejsce wśród uczestników w młodszej kategorii zdobyła Daria Stolarek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11. W  kategorii szkół średnich wynik ostatecznej klasyfikacji był zaskakujący – I miejsce ex aequo zdobyły Julia Bartosik i Melania Kałuża z Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

Dyktando przygotowała i poprowadziła dr Małgorzata Iżykowska – pracownik Państwowego Archiwum w Opolu. Natomiast nagrody, które otrzymali uczniowie: słuchawki, power banki, blendery, zostały tradycyjnie ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Na zakończenie na uczestników konkursu oraz ich opiekunów tradycyjnie czekał słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów naszej szkoły

Katarzyna Stelmach-Basa