Młodzi ekonomiści na warsztatach w WSB w Opolu

Młodzi ekonomiści na warsztatach w WSB w Opolu

Dnia 6 czerwca 2024 roku klasa 2 technikum ekonomicznego uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową MERITO w Opolu.
Nasza młodzież rozwijała swoje umiejętności w zakresie przedsiębiorczości i inwestowania poprzez grę planszową ,,Cashflow”. Polega ona na właściwym zarządzaniu finansami i trafnym inwestowaniu w akcje oraz nieruchomości.Uczniowie poznali wiele nowych pojęć z zakresu ekonomii rywalizując ze sobą o jak największy zysk. Mogli się oni przekonać, wcielając się w losowy zawód, o tym, iż proporcjonalnie do wzrostu przychodów rosną koszty.
Młodzież była pozytywnie zaskoczona integracyjną formą warsztatów oraz świetnie spędziła czas. Zajęcia pokazały, że edukacja nie wiąże się tylko z nauką poprzez książki, ale także poprzez zabawę.