Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce

Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce

Dnia 7.06.2024 w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa w LA. Reprezentacja naszej szkoły mimo okrojonego składu spisała się bardzo dobrze. Zawodnicy zdobyli 4 medale. W-ce mistrzami województwa zostali: Daria Tokarz kl. 1tc w biegu na dystansie 1500m i Arkadiusz Halek kl. 2m w rzucie dyskiem. Arek jest dwukrotnym medalistą mistrzostw, zdobył również brązowy medal w pchnięciu kulą. Z brązowym krążkiem wróciła także nasza płotkarka Aleksandra Kucharska kl. 3tż. Tuż za podium na 4 miejscu uplasował się Jakub Kasprzak kl. 3fw bieg na dystansie 100m. Bardzo dobrze spisała się również Oliwia Wiechowska kl. 4tbe w rzucie dyskiem zajmując 5 miejsce. Na tym samym miejscu uplasowała się kulomiotka Natalia Matyjasek 3te oraz ukończyła bieg sztafeta dziewcząt 4x100m w składzie: Karolina Bańko 3te, Oliwia Balicka 2tb, Luiza Plachetka 2te, Aleksandra Błażewicz 4tż.

Wszyscy nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i walczyli dzielnie w Opolu. Para naszych uczniów, która dziś nie mogła wystartować w mistrzostwach województwa reprezentuje naszą szkołę i województwo na Mistrzostwach Polski LZS we Włocławku. Są to: Dominika Kasprzak -Dżyberti kl. 4tl (kula, oszczep) oraz Łukasz Rinke kl. 2w (w dal, trójskok).

Życzmy im powodzenia i trzymamy kciuki.