Narodowe czytanie Balladyny

Narodowe czytanie Balladyny

Narodowe Czytanie – organizowane od lat pod patronatem prezydenta RP w 2020 r. odbyło się w sobotę 5 września. Jako lekturę prezydent Andrzej Duda wybrał tym razem „Balladynę” Juliusza Słowackiego, zwracając uwagę m.in. na „uniwersalne przesłanie tego utworu, który obnaża ludzkie słabości i wady, a zarazem opowiada się po stronie zgody, porozumienia i ukazuje zwycięstwo dobra nad złem”.

Nasza szkoła, jak co roku, również włączyła się w obchody tego wydarzenia. W piątek 4 września uczniowie wysłuchali fragmentu „Balladyny”, zaprezentowanej przez nauczycielkę
 j. polskiego p. Aleksandrę Seidel-Mączyńską oraz uczniów kl. 3 aT. W związku z epidemią COVID-19 wydarzenie odbyło się w obowiązującym reżimie sanitarnym poprzez szkolny radiowęzeł. Włączyliśmy się również w obchody Narodowego Czytania organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną na kozielskim rynku.

Izabela Truty