Nasza szkoła wśród najlepszych techników budowlanych w kraju! Zawody Okręgowe XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Nasza szkoła wśród najlepszych techników budowlanych w kraju! Zawody Okręgowe XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniu 4 marca 2023 r. w Nysie, w Zespole Szkół Technicznych odbyły się zawody okręgowe XXXVI Edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do zawodów zostało zakwalifikowanych  52 uczniów z 11 szkół – techników budowlanych –  województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie uzyskali zarówno indywidualnie jak i drużynowo świetny wynik. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał osiągnął Oliwer Madej z klasy 4tb zajmując czwarte miejsce uzyskując jednocześnie prawo udziału w finale centralnym zaplanowanym na 19 – 21 kwietnia w Warszawie. Podobnie, kwalifikację do finału  centralnego uzyskał Tomasz Larysz z klasy 4tb zajmując ósme miejsce. Uzyskany przez Oliwera i Tomasza wynik punktowy zapewnia uzyskanie w Zawodach Centralnych tytułu FINALISTY Olimpiady Wiedzy i Umiejętności. Wierzymy, że obaj powalczą o tytuł LAUREATA Olimpiady w finale centralnym. Dzięki bardzo dobrym wynikom wszystkich naszych reprezentantom w rankingu szkół nasza szkoła została sklasyfikowana na 2 miejscu w I Okręgu Południowo-Zachodnim.

Miejsca naszych pozostałych reprezentantów:

  • Michał Toczek  (kl. 4aT)     – 15,
  • Julianna Madej  (kl. 4aT)    – 16,
  • Wiktoria Dowhań (kl. 4aT)  – 23,
  • Michał Smykla  (kl. 4aT)     – 31.

Łącznie w kraju, w 12 Okręgach Olimpiady wzięło udział 764 uczniów z 152 szkół kształcących w zawodzie technik budownictwa. Do finału centralnego zakwalifikowano najlepszych 80 uczniów z 39 szkół.

Opiekun uczniów: mgr inż. Zbigniew Romik