XI Wojewódzki Konkurs Wiedzy Fryzjerskiej

XI Wojewódzki Konkurs Wiedzy Fryzjerskiej

14 marca 2023r. nasza szkoła po raz jedenasty była gospodarzem Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Fryzjerskiej, który odbył się pod patronatem Izby Rzemieślniczej w Opolu ze wsparciem Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Do zmagań konkursowych stanęli młodzi adepci fryzjerstwa z klas Szkoły Branżowej I stopnia, a także Technikum Usług Fryzjerskich.

Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej, w której uczestnicy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, i ustnej, w której uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania. Pytania konkursowe obejmowały wiedzę teoretyczną i praktyczną zawartą w podstawie programowej dla szkół kształcących przyszłych fryzjerów.

Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ poziom uczestników był wysoki i wyrównany. Wyłoniono jednak osoby, które najlepiej opanowały wiedzę z przedmiotów fryzjerskich:

  • I miejsce – Wiktoria Kostka z Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu
  • II miejsce – Hanna Kowalska z Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu
  • III miejsce – Wiktoria Hartaler z Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Opolu

Serdecznie gratulujemy laureatom i składamy podziękowania Starostwu Powiatowemu w Kędzierzynie-Koźlu oraz Izbie Rzemieślniczej w Opolu za ufundowanie nagród.