Nasza szkoła wśród najlepszych techników budowlanych w kraju!

Nasza szkoła wśród najlepszych techników budowlanych w kraju!

Nasza szkoła wśród najlepszych techników budowlanych w kraju! Podsumowanie Zawodów Okręgowych XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W dniu 12 kwietnia na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Zawodów Okręgowych XXXVI Edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, które odbyły się w dniu 4 marca 2023 r, w Zespole Szkół Technicznych w Nysie. W spotkaniu podsumowującym wzięli udział tryumfatorzy zawodów wraz ze swoimi opiekunami oraz zaproszeni goście:

  • ze strony władz Politechniki Opolskiej: Prorektor ds. kształcenia i dydaktyki dr Anida Stanik-Besler, Dziekan WBiA prof. dr hab. inż. Zbigniew Zembaty, Prodziekan WBiA ds. dydaktyki dr hab. inż. Andrzej Marynowicz (jednocześnie Wiceprzewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych);
  • reprezentujący Opolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa Przewodniczący Okręgowej Rady dr hab. inż. Dariusz Bajno,
  • reprezentujący Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Przewodniczący Zarządu Okręgowego dr inż. Wiesław Baran,
  • pełnomocnicy Komitetu Głównego Olimpiady: Antoni Czarny i Ryszard Świetlikowski.

Przypomnijmy: do zawodów okręgowych w Nysie zostało zakwalifikowanych  52 uczniów z 11 szkół – techników budowlanych –  województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Podczas podsumowania nagrody, wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy otrzymały osoby, które uzyskały kwalifikację na zawody centralne oraz najlepsze szkoły. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się i nasi uczniowie, którzy uzyskali zarówno indywidualnie jak i drużynowo świetny wynik. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał osiągnął Oliwer Madej z klasy 4tb zajmując czwarte miejsce uzyskując jednocześnie prawo udziału w finale centralnym zaplanowanym na 19 – 21 kwietnia w Warszawie. Podobnie, kwalifikację do finału  centralnego uzyskał Tomasz Larysz z klasy 4tb zajmując ósme miejsce. Uzyskany przez Oliwera i Tomasza wynik punktowy zapewnia uzyskanie w Zawodach Centralnych tytułu FINALISTY Olimpiady Wiedzy i Umiejętności. Wierzymy, że obaj powalczą o tytuł LAUREATA Olimpiady w finale centralnym. Dzięki bardzo dobrym wynikom wszystkich naszych reprezentantom w rankingu szkół nasza szkoła została sklasyfikowana na 2 miejscu w I Okręgu Południowo-Zachodnim.

Łącznie w kraju, w 12 Okręgach Olimpiady wzięło udział 764 uczniów z 152 szkół kształcących w zawodzie technik budownictwa. Do finału centralnego zakwalifikowano najlepszych 80 uczniów z 39 szkół.

Opiekun uczniów mgr inż. Zbigniew Romik