Obchody miesiąca bibliotek szkolnych, czyli „Październikowe książkobranie”

Obchody miesiąca bibliotek szkolnych, czyli „Październikowe książkobranie”

W październiku nasza biblioteka szkolna przeprowadziła kampanię czytelniczą, zachęcającą młodzież  do czytania. Codziennie do symbolicznego koszyka została dodana książka, a jej opis był umieszczony na facebookowej stronie – „Biblioteka ZS 1”. O wartościach płynących z czytania nie trzeba nikogo przekonywać.

Czytanie jest ważne, ponieważ rozwija nasze myśli, daje nam nieskończoną wiedzę, a jednocześnie utrzymuje w aktywności nasze umysły. Nie można lekceważyć znaczenia czytania książek, gdyż to one pomagają nam się uczyć i rozumieć świat, nie wspominając o możliwości przyswajania nowego słownictwa i umiejętnościach myślowych, które rozwijamy. Właśnie dzięki czytaniu!

Czytanie to ponadczasowa forma rozrywki i informacji.

Zapraszam do naszej biblioteki.

Izabela Truty