Igrzyska Ekonomiczne

W czwartek tj. 28 października 2021 r. uczniowie technikum ekonomicznego wzięli udział  w Igrzyskach Ekonomicznych. Organizatorem konkursu jest Koło Naukowe Ekonomistów, działające na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Uczniowie otrzymali test składający się z pytań otwartych i zamkniętych dotyczących takich zagadnień ekonomicznych jak pojęcia z mikro i makroekonomii, funkcjonowanie giełdy, bankowość, Unia  Europejska.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów szkół średnich województwa opolskiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Macha, Magdalena Suchanek, Wiktoria Serzysko, Oliwia Stasiak i Tobias Wąsik.

Mimo niełatwego zadania nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z rozwiązaniem testu i wykazali się znakomitą wiedzą z zakresu ekonomii.