Po raz kolejny sukces Budowlanki!

Po raz kolejny sukces Budowlanki!

Mamy to! Srebrna tarcza w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024, z którym związane  jest nieformalne święto edukacji. Dzień ogłoszenia wyników jest zwieńczeniem całorocznej pracy uczniów i nauczycieli, a świetna lokata Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu to powód do dumy całej społeczności szkolnej. „Budowlanka” jest najlepszą szkołą techniczną w Powiecie Kędzierzyńsko-Kozielskim, a w województwie uplasowała się na 9. miejscu.

Przystąpienie do rywalizacji „Perspektyw”  nie jest dane wszystkim szkołom, by walczyć z najlepszymi, trzeba było spełnić  kryterium wejścia do Rankingu – maturzyści musieli uzyskać  wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo na poziomie nie niższym niż 0,75 średniej krajowej. Ponadto uczniowie szkoły musieli wykazać się sukcesami na olimpiadach przedmiotowych. Zespół Szkół nr 1 sprostał tym wymaganiom, stąd Srebrna Tarcza w Rankingu, która jest potwierdzeniem skutecznego kształcenia młodzieży w szkole technicznej.