Podsumowanie zawodów okręgowych XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Podsumowanie zawodów okręgowych  XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Budowlanka wśród najlepszych techników budowlanych w Polsce! Podsumowanie zawodów okręgowych XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

W dniu 26 marca 2024 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie Zawodów Okręgowych XXXVII Edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, które odbyły się w dniu 2 marca 2024 roku w Zespole Szkół Technicznych w Nysie.

W spotkaniu wzięli udział najlepsi reprezentanci naszego okręgu, i tym samym uczestnicy finału centralnego wraz ze swoimi opiekunami oraz zaproszeni goście: Prodziekan WBiA ds. dydaktyki Politechniki Opolskiej dr hab. inż. Andrzej Marynowicz (jednocześnie Wiceprzewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych), reprezentujący Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Przewodniczący Zarządu Okręgowego dr inż. Wiesław Baran i pełnomocnicy Komitetu Głównego Olimpiady: Antoni Czarny i Ryszard Świetlikowski.

Do zawodów okręgowych w Nysie zostało zakwalifikowanych 47 uczniów z 11 szkół – techników budowlanych – województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się i nasi uczniowie, którzy uzyskali zarówno indywidualnie jak i drużynowo świetny wynik.

Wszystkim uczestnikom Olimpiady gratulujemy wysokiego wyniku!

Natomiast indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Oliwer Madej z klasy 5tb zajmując czwarte miejsce uzyskując jednocześnie prawo udziału w finale centralnym zaplanowanym na 10 – 12 kwietnia w Bydgoszczy. Podobnie, kwalifikację do finału centralnego otrzymał Tomasz Larysz z klasy 5tb zajmując ósme miejsce.

Uzyskany przez Oliwera i Tomasza wynik punktowy zapewnia uzyskanie w Zawodach Centralnych tytułu FINALISTY Olimpiady Wiedzy i Umiejętności.

Dzięki bardzo dobrym wynikom wszystkich naszych reprezentantom w rankingu szkół nasza szkoła została sklasyfikowana na 4 miejscu w I Okręgu Południowo-Zachodnim.

Chłopakom- Oliwerowi i Tomkowi życzymy POWODZENIA na finale centralnym!

Komisja Budowlana