Pożegnanie absolwentów

Koniec kwietnia…przyroda zachwyca swą świeżą zielenią, a w naszych sercach mieszane uczucia – smutek, bo oto kolejny rocznik uczniów opuszcza mury naszej Szkoły, radość i duma, bo te wyjątkowe osoby zawsze godnie reprezentowały imię „Budowlanki”. Dodatkowe emocje wywołał fakt, że spotkanie, mimo trudnej sytuacji, odbyło się  w murach szkoły. Oczywiście obowiązkowym elementem garderoby każdego z uczestników były maseczki.

Tradycyjnie były przemówienia, podziękowania, nagrody, kwiaty, a nawet łzy wzruszenia. Wyjątkowym akcentem było wręczenie uczniom kończącym technikum budownictwa świadectw czeladniczych potwierdzających kwalifikacje w zawodzie monter izolacji przemysłowych przez pracowników firmy Multiserwis z Krapkowic. To oznacza, że część naszych absolwentów kończy szkołę, zdobywszy dwa zawody, co niewątpliwie zwiększa ich atrakcyjność na rynku pracy.