Szkolny Konkurs o Tytuł Najlepszego Kucharza i Cukiernika ZS nr 1

Szkolny Konkurs o Tytuł Najlepszego Kucharza i Cukiernika ZS nr 1

17 maja w ZS nr 1 odbył się finał szkolnego konkursu o tytuł „Najlepszego Kucharza i Cukiernika w ZS nr 1”, wyłonieni w etapie teoretycznym przyszli kucharze wykonali danie makaronowe z kuchni włoskiej oraz zadanie techniczne polegające na wykonaniu jaj w koszulkach  (poche), z kolei uczniowie technikum technologii żywności o spec. Cukiernik wykonali tort z okazji Dnia Matki oraz zadanie techniczne polegające na sporządzeniu rogalików z ciasta drożdżowego.

Jury w składzie p. Anety Stania- właścicielki Hotelu i Restauracji „Magiczny Zakątek”, p. Jolanty Piechowiak- wieloletniej nauczycielki i egzaminatorki przedmiotów gastronomicznych oraz p. Eweliny Kowaś- dyrektor ZS nr 1 oceniło potrawy i ciasta pod kontem:

  • smaku i zapachu;
  • wykorzystanych technik wykonania i dekoracji;
  • kreatywnego przygotowania i prezentacji;
  • wykonania zadania technicznego zgodnie z zasadami;

Tytuł Najlepszego Kucharza w ZS nr 1 zdobył- Karol Lerch- uczeń trzeciej klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych;

Tytuł Najlepszego Cukiernika w ZS nr 1 zdobyła Maja Rieger- uczennica pierwszej klasy technikum technologii żywności o spec. Cukiernik

Dziękujemy Grupie Azoty ZAK S.A oraz Radzie Rodziców w ZS nr 1 za zasponsorowanie upominków dla uczestników konkursu.

 Szczególnie dziękujemy Wam młodym adeptom sztuki kulinarnej i cukierniczej:

Mai Rieger, Ameli Zych, Dominice Skomskiej, Izabeli Morawiec,  Pawłowi Kruczkowi, Karolowi Lerch, Juli Wilczyńskiej, Dawidowi Sadowskiemu oraz Marcie Kaczorowskiej.