Sukces! Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Sukces! Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniu 17 kwietnia br. zakończyła się XXXIV edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – dla naszej szkoły z wielkim sukcesem.

Nasz udział w Olimpiadzie rozpoczął się Zawodami Szkolnymi (I stopnia), które odbyły się w listopadzie ub. roku. W ich wyniku zakwalifikowano czterech reprezentantów naszej szkoły do Zawodów Okręgowych (II stopnia). Zawody w Okręgu Południowo Zachodnim odbyły się w dniu 6 marca br. w Nysie (łącznie w tej edycji Olimpiady w 12 okręgach w Zawodach Okręgowych wzięło udział 600 uczniów ze 142 szkół). Nominację do zawodów centralnych uzyskał nasz uczeń Oliwer Rum z klasy 3aT.

W dniach 15 – 17 kwietnia  2021 r. w Gdańsku odbył się  Finał Centralny (III stopnia). W zawodach wzięło udział 82 uczniów z 39 szkół – techników budowlanych – z całego kraju, wyłonionych w wyniku wcześniejszych eliminacji szkolnych i okręgowych. Wśród najlepszych uczestników Finału Centralnego znalazł się reprezentant Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu OLIWER RUM, który uzyskał tytuł LAUREATA OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH.

W swoim dorobku nasza szkoła posiada już kilkunastu laureatów, finalistów i uczestników finałów centralnych. Uczestników zawodów Olimpiady różnych stopni przygotowuje od wielu lat mgr inż. Zbigniew Romik.