„Dni Otwarte” w Budowlance

„Dni Otwarte” w Budowlance

Za nami barwne i niezwykłe dwa dni. 11 i 12 czerwca Zespól Szkół nr 1 po raz kolejny już zorganizował dla uczniów szkół podstawowych „Dni Otwarte”, podczas których chętni mogli zapoznać się ofertą kształcenia w naszej szkole. Odwiedzający przez te dni Budowlankę ósmoklasiści mieli okazję dowiedzieć się nie tylko, jakie kierunki zawodowe proponuje im ZS1, ale także poznać ich specyfikę i charakter. Przygotowano szereg atrakcji: kulinarne przysmaki oraz pokaz flambirowania w wykonaniu uczniów klas gastronomicznych, niezwykły – bo w klimacie dreszczowca – escape room z elementami ekonomii i rachunkowości, czy możliwość poddania się profesjonalnej analizie składu masy ciała.

Ponadto fryzjerzy pokazywali, jak stylizować modne fryzury i proponowali strzyżenie, a wuefiści prezentowali nowoczesne formy zajęć wychowania fizycznego. Goście mogli też obejrzeć różnorodne prezentacje multimedialne na kolejnych piętrach, promujące kierunki i przedmioty – również te ogólnokształcące.

Przez te dwa dni nasza szkoła z pewnością żyła – było mnóstwo energii, radości, a nawet śpiewu i tańca inicjowanego przez szkolny zespół „Budowlanka”. Dziękujemy wszystkim gościom za odwiedzenie Zespołu Szkół nr 1! Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu!