Podnosimy kompetencje ekonomiczne, czyli z ZUS-em za pan brat!

Podnosimy kompetencje ekonomiczne, czyli z ZUS-em za pan brat!

Każdy technik ekonomista i technik rachunkowości spotka się wcześniej czy później z koniecznością dokonywania rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Dlatego ważne jest, by uczniowie już w szkole mieli możliwość poznania programu komputerowego „Płatnik”, który służy do tworzenia, weryfikacji oraz wysyłania do ZUS dokumentów ubezpieczeniowych.

Dzięki uprzejmości kierownictwa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kędzierzynie-Koźlu i Opolu 10.05.2022 r. w naszej szkole zostało przeprowadzone dla klasy 3 technikum rachunkowości szkolenie w zakresie obsługi programu „Płatnik”.

Program szkolenia obejmował następujące zagadnienia:

  1. Rodzaje trybów pracy programu PŁATNIK.
  2. Tworzenie rejestrów:
  3. Płatników;
  4. Tworzenie dokumentów:
  5. roboczych;
  6. wysłanych;
  7. kompletów pobranych z ZUS.
  8. Archiwizacja dokumentów.

Szczególne podziękowania należą się pracownikowi Zus-u za profesjonalne przeprowadzenie szkolenia oraz wykazaną cierpliwość. Prowadzący spotkanie nie tylko zapoznał uczniów z teoretyczną stroną obsługi programu, ale, co ważniejsze, na każdym etapie szkolenia młodzież samodzielnie wykonywała ćwiczenie praktyczne. Najlepiej bowiem uczymy się poprzez doświadczenie