„Trafia się czas jedyny w roku…”

„Trafia się czas jedyny w roku…”

„Trafia się czas jedyny w roku
Gdy zwalnia puls zmęczonych miast
Z nieba do serc zlatuje spokój
Przynoszą go posłańcy gwiazd
Trafia się czas cały z nadziei
Że dobro w nas pokona lęk
I z dnia na dzień na lepsze zmieni
To wszystko co straciło sens …”

Ten jedyny tak wyjątkowy czas w roku zawsze skłania do zadumy oraz wielu bliskich spotkań. Dlatego dziś, 21 grudnia, przy wspólnym stole spotkało się całe Grono Pedagogiczne Budowlanki wraz z Dyrekcją i pracownikami szkoły, świętując nadchodzące Boże Narodzenie. Było z nami wielu gości – emerytowani nauczyciele, pani Dyrektor Urszula Więcek oraz Urszula Pająk-Czopowska, a także Starosta Powiatu, pan Paweł Masełko, i wicestarosta, pan Józef Gisman, którzy złożyli wszystkim ciepłe świąteczne życzenia. Kolędy śpiewane przez uczniów Budowlanki wszystkich wprowadziły w świąteczny klimat. Święta, niezależnie od przekonań, zawsze niosą pewne ciepło, ale także zadumę i duchowe wyciszenie. Z nich z kolei rodzi się chęć bliskości i dobra… Dajmy się więc im ponieść… Niech to dobro przykryje wszystko, co złe, a oddalenie zniknie, by zastąpiła je bliskość i czułość do każdego człowieka…