Uczniowie klasy branżowej na wielkanocnych warsztatach artystycznych

Uczniowie klasy branżowej na wielkanocnych warsztatach artystycznych

Kolorowe wstążki, ozdoby kwiatowe, koronki, foamiran, styropianowe jajka, duża doza cierpliwości, dokładności i szczypta pomysłu oraz fantazji były receptą na piękne wielkanocne ozdoby tworzone podczas artystycznego spotkania w Domu Dziennego Pobytu „Wrzos”. Uczniowie klas branżowych Zespołu Szkół nr 1 będący Uczestnikami Hufca Pracy w Kędzierzynie- Koźlu oraz mieszkańcy miasta i seniorzy zaproszeni zostali na to spotkanie  przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie- Koźlu. Młodzież po raz kolejny miała okazję współpracować i zintegrować się z seniorami, podopiecznymi DDP „Wrzos” oraz wspólnie tworzyć pod opieką instruktora piękne, choć pracochłonne ozdoby wielkanocne. Podczas zajęć uczestnicy poznali metody zdobienia styropianowych jaj, wyplatania ozdób ze wstążek oraz dopasowania do siebie różnych kolorów i faktur. Był to także czas wspólnych rozmów o tym jakie tradycje wielkanocne panują w domach uczestników spotkania oraz wymiany doświadczeń artystycznych między pokoleniami seniorów i młodych ludzi.

Beat Smutek