Uczniowie tech: rachunkowości i ekonomicznego zgłębiają tajniki zawodu doradcy podatkowego

Jednym z najlepiej płatnych, ale też niezwykle ciekawych zawodów w Polsce jest  zawód doradcy podatkowego. Łączy on w sobie elementy profesji prawnika i doradcy finansowego. Jego praca polega na udzielaniu porad i opinii z zakresu szeroko rozumianego prawa podatkowego, stałej obsłudze podatkowej podmiotów gospodarczych i reprezentowaniu podatników w sporach z fiskusem.

Dlatego też spotkanie z przedstawicielem tego  zawodu było jednym z najważniejszych elementów obchodów Dnia Księgowego w Zespole Szkół nr1.

13.04.2023 r.  uczniowie technikum rachunkowości i technikum ekonomicznego w ramach obchodów Dnia Księgowego uczestniczyli w wykładzie przygotowanym przez  doradcę podatkowego Pana Leszka Trzaskę, właściciela renomowanego biura doradztwa podatkowego ADARA.

Pan Leszek Trzaska w ciekawy sposób przedstawił młodzieży, jak zdobyć zawód doradcy podatkowego. Podkreślił, że pierwszym krokiem koniecznym do wkroczenia na tę ścieżkę zawodową jest ukończenie studiów magisterskich, najlepiej na kierunku rachunkowości, ekonomii lub prawa oraz zdanie dwuetapowego egzaminu państwowego.

Szczególne zainteresowanie młodych ludzi wzbudziło przedstawienie przez Pana Leszka Trzaskę konkretnych przypadków związanych z prawem podatkowym, m.in. opodatkowanie darowizn.

Spotkanie z doradcą podatkowym z pewnością uzmysłowiło wielu uczniom, że dokonany przez nich wybór  nauki na kierunku technik rachunkowości i technik ekonomista daje bardzo szerokie możliwości wykonywania ciekawych i dobrze płatnych zawodów w przyszłości.

W ramach obchodów Dnia Księgowego  klasa 4 tfl technikum rachunkowości przygotowała również wystawę dotyczącą tego zawodu oraz quiz z zakresu rachunkowości  dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Teraz już każdy młody człowiek w szkole będzie wiedział, że najmilszy zwrot w języku polskim to … zwrot podatku 😉