Warsztaty z języka angielskiego

Warsztaty z języka angielskiego

Dnia 30 listopada, w naszej szkole odbyły się warsztaty z języka angielskiego, w których udział wzięło około 50 uczniów z klas 1-5 Technikum. Nadrzędnym celem warsztatów  było umożliwienie uczniom kontaktu z żywym językiem i rozwijanie sprawności swobodnej komunikacji w języku angielskim. Główną atrakcją warsztatów była prelekcja pana Jeffa Shiffmana, Amerykanina pwistyczne. Z perzebywającego od 17 lat w Polsce. Nasz gość jako znany performer, muzyk a także wykładowca akademicki swoją charyzmą i doświadczeniem życiowym szybko pozyskał zainteresowanie i sympatię uczestników warsztatów. Po wykładzie i serii pytań, nasz gość zaśpiewał kilka utworów muzycznych. W drugiej części warsztatów, nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności językowe w debacie, gdzie musieli nie tylko biegle operować językiem angielskim, ale także samodzielnie formułować argumenty. Warsztaty zakończyła część artystyczno- leksykalna, w której to grupy uczniów tworzyły scenki do bajki „Cinderella” („Kopciuszek”) . Wszyscy wyśmienicie się bawili, ujawniły się ukryte talenty aktorskie i lingwnością nie były to ostatnie warsztaty z języka angielskiego w naszej szkole! Czekamy na kolejne takie wydarzenie.