Z pasją do ekonomii – Certyfikat „Złotej Szkoły NBP” dla ZS 1

Z pasją do ekonomii – Certyfikat „Złotej Szkoły NBP” dla ZS 1

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli ZS 1 oraz ich niezwykłej  pasji do odkrywania tajemnic ekonomii nasza szkoła została nagrodzona tytułem „ Złotej Szkoły NBP” w II edycji programu „ Bezpieczni w finansach osobistych”.

20.06.2022 r. Dyrektor Szkoły Pani Urszula Więcek oraz Kierownik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu Pani Aurelia Stępień wręczyły certyfikaty „Złotej Szkoły NBP” Drużynie Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej składającej się z uczniów i  nauczycieli przedmiotów ekonomicznych i matematyki zaangażowanych w realizację programu.

„Złote Szkoły NBP” to ogólnopolski projekt skierowany do środowisk szkolnych, którego ideą jest rozwijanie kompetencji ekonomicznych młodego pokolenia. Cele programu polegają na  aktywizowaniu nauczycieli i uczniów oraz stworzeniu sieci szkół zaangażowanych w poszerzanie edukacji ekonomicznej.

 Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej opracowała i zrealizowała trzy zadania konkursowe: lekcję ekonomii, warsztaty dla uczniów o tematyce kryptowalut oraz debatę dotyczącą sposobów inwestowania pieniędzy.