#ZawodowyStream- dla uczniów technikum budownictwa

Chcesz w przyszłości pracować przy budowie bezpiecznych dróg i funkcjonalnych budynków? Ciągnie Cię do przedmiotów ścisłych i jednocześnie lubisz pracę zespołową? Chcesz się dowiedzieć, jak wygląda praca w branży budowlanej i jak ją zdobyć? Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu #ZawodowyStream, podczas którego poznasz specyfikę pracy Inżyniera Budowy!

Podczas streamingu możesz zadać swoje pytanie! Zgłoś je już teraz lub w trakcie streamu tutaj: https://www.menti.com/uje65buopq.

Podczas streamu dowiesz się m. in.:

  • jak wygląda praca w dużej firmie budowlanej i czy to perspektywiczny kierunek rozwoju;
  • co trzeba umieć i jakie szkoły ukończyć, aby zostać inżynierem budowy;
  • jakie są główne wyzwania w pracy inżyniera budowy;
  • jak radzą sobie kobiety w branży uznawanej za typowo męską;
  • w jaki sposób branża budowlana wykorzystuje nowoczesne technologie.

Przyjdź i dowiedz się, czy praca w branży budowlanej to coś dla Ciebie! Nasi goście:

Dominika Szponar – absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Budownictwo, Inżynier Budowy w STRABAG od dwóch lat. Na studiach skupiła się na specjalizacji z konstrukcji budowlanych, jednak w trakcie praktyk odnalazła się przy budowie dróg i tu została do dziś. Dzięki wsparciu swojego zespołu, może się stale rozwijać przy nowych tematach. W pracy najważniejsza jest dla niej satysfakcja z każdego kolejnego etapu robót i oczywiście efekt finalny.

– Katarzyna Chuda-Ciechanowska – absolwentka SGGW i SGH. Z wykształcenia magister inżynier kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji w Leśnictwie. Szybko się przebranżowiła i dzięki temu od wielu lat działa w obszarze HR w dużych firmach budowlanych. W STRABAG odpowiada za procesy szkoleniowe, rozwojowe i wizerunkowe. Dba o współpracę ze szkołami i uczelniami i rozwój pracowników budowlanych. Prywatnie fanka pływania i seriali Dewiza życiowa – nie ma rzeczy niemożliwych. Wywiad poprowadzi Klaudia Stano z Mapy Karier.

Zasubskrybuj kanał Zawodowy Stream (youtube.com/ZawodowyStream) i włącz powiadomienia. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wszystkie osoby zainteresowane tematem. Jeżeli masz pytania lub uwagi, z chęcią na nie odpowiemy.

Napisz do nas: kontakt@mapakarier.org

Organizatorem spotkania jest fundacja Katalyst Education (https://katalysteducation.org), twórca bezpłatnej strony internetowej www.mapakarier.org, prezentującej informacje o kilkuset ścieżkach kariery.