Dzień Otwarty w ZS 1

Dzień Otwarty w ZS 1

26.04. 2022 r. w  Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie- Koźlu odbył się Dzień Otwarty, którego celem było przedstawienie naszej oferty  edukacyjnej. Odwiedziło nas w tym dniu 461 osób z 33 szkół ponadpodstawowych powiatu kędzierzyńsko- kozielskiego.

„Budowlanka” jak zwykle przygotowała wiele atrakcji promujących poszczególne zawody:

  • technik budownictwa: projektowanie w programach CAD, rysunek architektoniczny;
  • technik logistyk: symulacja nowoczesnego magazynu;
  • technik ekonomista, technik rachunkowości: „Ekonomia- magia pieniądza”, czyli poznanie zabezpieczeń banknotów za pomocą testerów, prezentacja urządzeń biurowych, liczarek banknotów, kas fiskalnych, quizy i gry ekonomiczne;
  • technik żywienia i usług gastronomicznych: degustacja rogalików, serwis synchroniczny, flambirowanie;
  • technik usług fryzjerskich: stylizacja fryzur, badanie włosów mikrokamerą, makijaż;

Ponadto odwiedzający nas goście mogli uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych lub wziąć udział w ćwiczeniach gimnastycznych.