I Międzyszkolny Turniej Szachowy

W dniu 9 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu odbył się turniej szachowy dla szkół podstawowych powiatu kędzierzyńsko­­­ -kozielskiego. Uczestniczyło w nim 30 uczniów ze szkół: Reńskiej Wsi, Mechnicy, Sławięcic (PSP 16), Kłodnicy (PSP 15) oraz Kędzierzyna – Koźla (PSP9 i PSP19). Turniej rozgrywany był na dystansie 7 rund w tempie 15 minut na zawodnika w partii. Zwycięzcą turnieju został Dawid Kwaśny z Reńskiej Wsi (zdobył 6,5 pkt), drugie miejsce zajęła Ewa Stefańczyk z Mechnicy (6pkt), a trzecie miejsce zajął Stanisław Stafa z PSP 19 (5,5pkt). Wszystkim uczestnikom turnieju jak i ich opiekunom dziękujemy za przybycie i udział w rozgrywkach szachowych i zapraszamy za rok.