Konkurs Wiedzy o Republice Czeskiej rozstrzygnięty!

Konkurs Wiedzy o Republice Czeskiej rozstrzygnięty!

19 listopada odbył się finał konkursu wiedzy o Republice Czeskiej, który organizowany był przez Urząd Marszałkowski w Opolu. W konkursie wzięły udział również dwie drużyny z naszej szkoły – obie z klasy 3 lT. W pierwszej z nich znalazło się sześcioro uczniów: Michał Thomys, Marie Breitkopf, Ola Bednarek, Martyna Wojtkowska, David Ocipinski i Karolina Kuźma. W skład drugiej weszli: Michał Lenartowicz, Michał Pendzich, Wiktoria Skrzypczyńska, Dawid Zych, Patryk Urbaniak oraz Bartek Iwański. Już przed rokiem oba zespoły zmierzyły się w pierwszym etapie z testem wiedzy o Czechach. Spośród 72 drużyn biorących udział w konkursie do finału wybrano 13. I w tej „szczęśliwej trzynastce” znalazły się również oba zespoły z Budowlanki. Przesunięty z powodu pandemii finał odbył się w listopadzie. Wśród wyłonionych przez jury zwycięzców wyróżnienie otrzymała również pierwsza z wymienionych wyżej drużyn z naszej szkoły!

Serdecznie gratulujemy zarówno autorom wyróżnionej pracy  o Republice Czeskiej, jak i pozostałym uczestnikom konkursu z naszej szkoły!  

https://www.opolskie.pl/2020/11/ogloszenie-wynikow-konkursu-wiedzy-o-republice-czeskiej/