Nasza szkoła wśród najlepszych techników budowlanych w kraju!

Nasza szkoła wśród najlepszych techników budowlanych w kraju!

W dniu 6 marca 2021 r. w Nysie, w bardzo ścisłym reżimie sanitarnym odbyły się Zawody Okręgowe XXXIV Edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do zawodów zostało zakwalifikowanych  46 uczniów z 11 szkół – techników budowlanych –  województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie uzyskali zarówno indywidualnie jak i drużynowo świetny wynik. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał osiągnął Oliwer Rum uzyskując prawo udziału w Zawodach Centralnych zaplanowanych na 15-17 kwietnia w Gdańsku i zdobywając 7 miejsce.

Uzyskany przez Oliwera wynik punktowy zapewnia uzyskanie w Zawodach Centralnych tytułu FINALISTY Olimpiady Wiedzy i Umiejętności. Wierzymy, że Oliwer powalczy o tytuł LAUREATA Olimpiady.

Miejsca naszych pozostałych reprezentantów:

  • Kamila Michalska (kl. 4aT) – 15,
  • Amelia Gilewicz (kl. 3aT)    – 18,
  • Wiktoria Adam (kl. 4aT)      –  21.

Drużynowo nasza szkoła została sklasyfikowana na 3 miejscu.

Łącznie w kraju, w 12 Okręgach Olimpiady wzięło udział 600 uczniów z 142 szkół kształcących w zawodzie technik budownictwa. Do Finału Centralnego zakwalifikowano najlepszych 82 uczniów z 39 szkół.

Opiekun uczniów mgr inż. Zbigniew Romik.