Obchody Światowego Dnia Walki z Otyłością w Budowlance

Obchody Światowego Dnia Walki z Otyłością w Budowlance

24 października w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Walki z Otyłością. Chcąc podkreślić znaczenie zasad zdrowego i racjonalnego odżywiani, zaprosiliśmy do szkoły Panią dietetyk Renatę Jeruzelską, która wygłosiła wykład na temat zasad prawidłowego odżywiania. Zwróciła również uwagę młodzieży na to, w jaki sposób nieprawidłowe nawyki żywieniowe, brak higieny snu oraz zajadanie stresu wpływa na stan zdrowia oraz samopoczucie.

Nie zabrakło również „zdrowych przekąsek”, uczniowie klas gastronomicznych, podczas długiej przerwy częstowali społeczność szkolną jogurtami oraz pysznymi jabłkami. Wszystko po to, by uczyć wyboru sięgania po żywność o wyższej wartości odżywczej .

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie i Arkadiuszowi Lechoszest właścicielom firmy Sady Lech z Grudyni Małej za zafundowanie szkole jabłek na tę okazję.