Nowoczesne technologie w Programie Erasmus+ i eTwinning

Nowoczesne technologie w Programie Erasmus+ i eTwinning

25 października w Opolskiem Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica odbyła się Konferencja pt. „Nowoczesne technologie w Programie Erasmus+ i eTwinning”.

W konferencji uczestniczyli m.in. przedstawiciele Kuratorium Oświaty z Opola, pani Halina Pilarz, Dyrektor Biura Kształcenia Zawodowego – Izabela Laskowska, pan Paweł Czapliński – koordynator programu eTwinning oraz wielu nauczycieli z województwa opolskiego, w tym nasi nauczyciele – pani Ramona Kowalska i pan Marcin Zaczek. Spotkanie dotyczyło roli, celów i zadań programu Erasmus+ i programu eTwinning oraz możliwości ich wykorzystania na różnych poziomach edukacji. Inspirującym okazały się przykłady działań w ramach projektów w programach trzech szkół z naszego województwa. Po wykładach nastąpiła część warsztatowa programu, gdzie nauczyciele dowiedzieli się w jaki sposób przekuć pomysły na projekty oraz jak korzystać z nowych technologii oferowanych przez firmę Promethean.