Spotkanie z absolwentem ZS1 – architektem i współzałożycielem firmy designerskiej Baker Street Boys

Spotkanie z absolwentem ZS1 – architektem i współzałożycielem firmy designerskiej Baker Street Boys

Młodzież szkolna z klas budowlanych wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami przedmiotów budowlanych świętowała Dzień Budowlańca w znakomitym towarzystwie.

W środę 26 października w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich odbyły się obchody Dnia Budowlańca. W tym roku gościem honorowym, absolwentem szkoły był Tomasz Danielec, architekt i designer, działający między Londynem a Polską, który podczas prezentacji przedstawiał swój niezwykły i doceniany w świecie dorobek inżynierski oraz artystyczny, firmę BAKER STREET BOYS, jak również przekazał  inspirujące przesłanie dla młodzieży o tym co jest w życiu najważniejsze.

Firma Baker Street Boys siedzibę ma w Londynie, lecz jej założyciele – Arek Glanowski i Tomasz Danielec czas pracy dzielą między Polską a Londynem. Wyjątkowość ich prac określa prostota i funkcjonalność form wzbogaconych o walory rzeźbiarskie. Każdy z ich projektów jest niezbędny i ponadczasowy. Dzięki współpracy z siłami natury ich projekty stają się jedynymi w swoim rodzaju dziełami sztuki użytkowej, która zdobyła zwolenników prawdziwej w Nowym Jorku, Londynie, Dubaju oraz została doceniona przez koneserów designu, sztuki i architektury na całym świecie. Warto odwiedzić ich stronę i zasięgnąć więcej informacji na temat Tomka i Arka oraz tego co tworzą.

Link do strony: https://bakerstreetboys.com/

Były również wzruszające podziękowania dla wychowawców i nauczycieli. Imprezę, prócz absolwenta Tomasza Danielca uświetnili: Pan Starosta – Józef Gisman, emerytowani nauczyciele –  mgr inż. Kornelia Durkacz, mgr Maria Mendel, mgr inż. Urszula Pająk – Czopowska, Dyrektor ZS1 – Ewelina Kowaś i nauczyciele przedmiotów budowlanych. Impreza dzieliła się na część prezentacji absolwenta i część artystyczną – skecz kabaretowy w wykonaniu klasy 2Tb, a zakończona została słodkim poczęstunkiem.

Jesteśmy dumni z takich absolwentów i liczymy na następne spotkania.